Šesta uzastopna pobeda Budućnosti cementirala njihovu poziciju na drugom mestu Srpske lige zapad.

 

 

Aranđelovac

Sudija: Nikola Todorović (Loznica) 7.

Strelci: Milovanović u 45. za Šumadiju (A), Stojković u 56. i Jovanović u 80. minutu za Budućnost (A).

Žuti kartoni: Milanović, Petrović (Šumadija), Bojović (Budućnost).

Crveni karton: Bojović (Budućnost) u 90. minutu.

ŠUMADIJA (Aranđelovac):Nićiforović 7,5, Milisavlјević 6,5, Mihailović 6,5, Janić 6,5 (od 57. Obradović 6)., Radović 6,5, Radenković 6,5, Bajić 6,5 (od 46. Pavlović 6), Arsenijević 7, Milanović 6,5, Milovanović 7,5, Dragičević 7.

BUDUĆNOST (Arilјe): Đorđević 7, Simić 7, Čolović 7, Bugarčić 7, Vasilјević 7 (od 77. Cvetković -), Bojović 7, Jovanović 7,5, Bugarčić 7 (od 46. Knežević 7), Vukomanović 7 (od 46. Lakićević 7), Kovačević 7,5 (od 90. Basarić -), Nedelјković (od 46. Stojković 7,5).

Igrač utakmice: Dragan Jovanović

Domaći fudbaleri Šumadije imali su inicijativu tokom prvog poluvremena, da bi svoje napore krunisali pogotkom na u 45. minutu. U drugom delu u trener Budućnosti  vrši izmenu uvodeći raspoložene Kneževića, lakićevića i Stojkovića što se odmah odrazilo na igru. Stojković koristi  šansu u 56. minutu i dovodi do izjednačenja, da bi Jovanović u 80. minutu postavio konačan rezultat 1:2.


Fudbal Srpska liga zapad tabela

Pos Team Pl SD Pts W D L
1. Sloga (P) 17 +43 45 14 3 0
2. Budućnost (A) 17 +20 36 11 3 3
3. Budućnost Krušik 2014 17 +11 29 8 5 4
4. Trepča 17 +10 29 7 8 2
5. GFK Sloboda 17 +4 28 9 1 7
6. Mačva 1929 17 +9 27 8 3 6
7. Jedinstvo 17 +7 27 8 3 6
8. Sušica 17 +9 27 7 6 4
9. Mladi radnik 1926 17 -3 26 8 2 7
10. Sloga 33 17 -2 25 7 4 6
11. Takovo 17 +6 24 6 6 5
12. Smederevo 1924 17 -5 22 6 4 7
13. Železničar 17 -12 22 6 4 7
14. Tutin 17 -9 21 7 0 10
15. Jošanica 17 -6 17 4 5 8
16. Šumadija 17 -23 9 2 3 12
17. Gruža 17 -23 7 2 1 14
18. Bane 1931 17 -36 6 1 3 13

Rezultati Fudbal Srpska liga zapad

GFK Sloboda 0 : 1 Železničar
Sušica 4 : 0 Bane 1931
Jošanica 5 : 0 Šumadija
Sloga (P) 7 : 0 Železničar
Mladi radnik 1926 2 : 0 Takovo
Trepča 1 : 0 Smederevo 1924
Mačva 1929 2 : 1 Jedinstvo
GFK Sloboda 2 : 0 Tutin
Sloga 33 0 : 1 Budućnost Krušik 2014